Начало >Добруджа >Общество

Отец Велико: Животът в условията на пандемия доведе мнозина до духовно осъзнаване и смирение

16.11.2020 г. 16:13:20 ч.
/
Отец Велико: Животът в условията на пандемия доведе мнозина до духовно осъзнаване и смирение
 
Пандемията от коронавирус накара част от хората да потърсят подкрепа и утеха в църквата. Мащабът на тази пандемия, сериозността на проблема с коронавируса, за който и до сега има много неизвестни, доведе до едно осъзнаване и едно смирение сред мнозина. Не всички, но много от тези хора пристъпиха отново прага на църквата, каза за медийна група „Добруджа“ отец Велико. „Говорим за едно духовно осъзнаване, а всеки от нас трябва да се грижи за душата си, защото тя е най-ценното, тя е безсмъртна. Мнозина успяват да осъзнаят това, да осъзнаят своята човешка слабост и немощ и търсят помощ и подкрепа от Бога. Обръщат се към нас, свещениците търсейки насоки за преодоляване на трудностите си, утеха за душевните си болки. Не са малко и хората, които след тежко боледуване успяха да преодолеят болестта и пристъпиха прага на храма, за да благодарят за изцелението си. Мнозина се осъзнаха, дано и други да поемат по този път“, каза свещеникът.
Неговият съвет към тези, в които пандемията предизвиква повече страх, а не смирение, е да не бъдат лекомислени, да спазват правилата, без да залитат в крайности, тоест да изберат златната среда. Физически трудности ще има, но нека се уповават на Бога. Нека всички се помолим не само за себе си, но и за болните, за лекарите, които в тази трудна обстановка се грижат за поразените от коронавируса, добави отец Велико.

Коментирайте
Подобни новини
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Фолклор оглася лапидариума на „Стария Добрич“ на Еньовден (СНИМКИ)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Община Добрич представи резултатите и мерките за управление на климатичните рискове по проект „АРКАДИЯ“ (ВИДЕО)
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"
Зрелостниците на гимназията по туризъм получиха дипломите си в Дом-паметник "Йордан Йовков"
Председателят на РФК в Добрич с поздрав към своите колеги по повод празника на фармацевтите
Председателят на РФК в Добрич с поздрав към своите колеги по повод празника на фармацевтите



Яндекс.Метрика