Откриха и втората черна кутия на ЕърЕйша

12.01.2015 г. 10:28:00 ч.
/ ИА Добруджа
Откриха и втората черна кутия на ЕърЕйша
Mестонахождението на втората черна кутия на падналия в Яванско море самолет на авиокомпания ЕърЕйша беше установено, предаде ТАСС. Така нареченото записващо устройство на разговорите в пилотската кабина е било открито броени часове, след като издирвателните екипи извадиха на повърхността една от черните кутии на самолета - устройството за записване на данните на полета, посочва Асошиейтед прес.
Втората черна кутия обаче се намира под тежка отломка от самолета и водолази се опитат да я освободят на дълбочина от 32 метра.
Изваждането на единия записвач е голям пробив в иначе бавно протичащото търсене на пътническия самолет, изчезнал преди повече от две седмици. Черните кутии са от ключово значение, за да бъде установено защо "Еърбъс"-ът на ЕърЕйша се е разбил на 28 декември миналата година - катастрофа, при която загинаха всички 162 души на борда. Основната версия е, че причина за това е било лошото време. (БТА)

Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини



Яндекс.Метрика