Откриха и втората черна кутия на ЕърЕйша

12.01.2015 г. 10:28:00 ч.
/ ИА Добруджа
Откриха и втората черна кутия на ЕърЕйша
Mестонахождението на втората черна кутия на падналия в Яванско море самолет на авиокомпания ЕърЕйша беше установено, предаде ТАСС. Така нареченото записващо устройство на разговорите в пилотската кабина е било открито броени часове, след като издирвателните екипи извадиха на повърхността една от черните кутии на самолета - устройството за записване на данните на полета, посочва Асошиейтед прес.
Втората черна кутия обаче се намира под тежка отломка от самолета и водолази се опитат да я освободят на дълбочина от 32 метра.
Изваждането на единия записвач е голям пробив в иначе бавно протичащото търсене на пътническия самолет, изчезнал преди повече от две седмици. Черните кутии са от ключово значение, за да бъде установено защо "Еърбъс"-ът на ЕърЕйша се е разбил на 28 декември миналата година - катастрофа, при която загинаха всички 162 души на борда. Основната версия е, че причина за това е било лошото време. (БТА)

Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Ново силно земетресение разтърси северното крайбрежие на Венецуела
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района



Яндекс.Метрика