Начало >Добруджа >Общество

ОУ „Стефан Караджа” в Добрич се включи в кампания на Великотърновския университет за даряване на книги

19.09.2024 г. 11:34:12 ч.
/
ОУ „Стефан Караджа” в Добрич се включи в кампания на Великотърновския университет за даряване на книги
Ръководството и учителите на ОУ “Стефан Караджа” в Добрич се включиха в дарителска кампания, организирана от кръжока “Четящ студент - четящо дете” във ВТУ “Св. св. Кирил и Методий”, Педагогически факултет с ръководител проф. д.п.н. М. Мандева,
каза в студиото на медийна група „Добруджа” Магдалена Иванова, учител в ОУ „Стефан Караджа” и докторант във ВТУ. В първия учебен ден решихме да дарим на второкласниците, които вече четат и през летните месеци са прочели своите първи книжки, поредица от детски приказки от български автор, за да възпитаме у тях читателска култура. По думите й децата са останали много доволни и радостни. Книгите са не само източник на знания, но и врата към нови светове и приключения. Те развиват въображението, критичното мислене и любовта към ученето. Подарявайки книга, ние подаряваме възможност за растеж и развитие, казва тя.
Инициативата има и социален характер. Нашето желание е да подпомогнем деца в нужда, такива, които се нуждаят от помагала за учебни цели и други, допълни още тя. Магдалена Иванова отправи апел и към други учебни заведения да  вземат участие в тази благородна  инициатива.
 

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре



Яндекс.Метрика