Парламентът избра Диана Ковачева за заместник-омбудсман

28.01.2016 г. 10:02:07 ч.
/
Парламентът избра Диана Ковачева за заместник-омбудсман
Единодушно и без дебати парламентът избра за заместник-омбудсман Диана Ковачева, бивш министър на правосъдието в първото правителство на Бойко Борисов. "За" кандидатурата на Ковачева гласуваха 159 народни представители. Диана Ковачева бе номинирана от омбудсмана Мая Манолова, след като  специална комисия е изслушала петима кандидати, предложени от неправителствени организации. Диана Ковачева е предложение на "Прозрачност без граници". Тя е магистър по право на Европейския съюз и доктор по международно право. 
Дневният ред на парламента за днес предвижда още дебати по промените в Закона за културното наследство и второ четене на измененията в Закона за ветеринарно-медицинската дейност. 
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата



Яндекс.Метрика