Патриарх Неофит е в стабилно състояние

30.11.2023 г. 13:24:13 ч.
/
Патриарх Неофит е в стабилно състояние
Патриарх Неофит, който е настанен за лечение с белодробно заболяване във Военномедицинска академия, е в стабилно състояние. Това заяви за БНР завеждащият протокола на Светия Синод Емил Велинов.

С призив всички православни вярващи да се молят за здравето на патриарха се обърна Старозагорският митрополит Киприан и говорител на Синода. Молебен за здравето на Негово Светейшество беше отслужен в параклиса на Богословския факултет на Софийския университет.

В обръщение до медиите Старозагорския митрополит Киприян призова: "Във връзка с множеството журналистически запитвания относно състоянието на Негово Светейшество Българският патриарх и Софийски митрополит Неофит, ви уведомяваме, че той наистина е хоспитализиран във Военно-медицинска академия-град София, с белодробно заболяване и призоваваме всички православни християни усърдно да се молим за здравето на Негово Светейшество, за неговото бързо възстановяване и оздравяване и изписване от болничното заведение".
По време на Светата литургия за празника на Свети Апостол Андрей в параклиса на Богословския факултет на Софийския университет бяха прочетени допълнителни молитви за българския патриарх и беше извършен молебен за неговото здраве. Вярващи се събраха за обща молитва.

 "Там, където повече от един човек се моли, Бог изпълнява молитвите, така, че ние се събираме тук молитвено да се помолим за здравето на Патриарха. Бог ще ни чуе, защото сме много. Бог да дари здраве и изцеление на Негово Светейшество. От сърце се молим. Да му даде Господ живот и здраве. Молитвата трябва да идва от душата", коментираха участници в литургията.
 
Снимка:static.bnr.bg

Коментирайте
Подобни новини
 Неофициално: Намериха три тела в изоставен кемпер над Враца
Неофициално: Намериха три тела в изоставен кемпер над Враца
Тежка катастрофа във Варна: Кола се вряза в подлез
Тежка катастрофа във Варна: Кола се вряза в подлез
Само за година: Близо 60 000 българи са напуснали Германия
Само за година: Близо 60 000 българи са напуснали Германия
Крум Зарков е новият лидер на БСП
Крум Зарков е новият лидер на БСП



Яндекс.Метрика