Пловдив навлезе в Етап 3, спешно заседава областният щаб

28.01.2022 г. 09:25:36 ч.
/
Пловдив навлезе в Етап 3, спешно заседава областният щаб
Регионът, в който е вписана Пловдивска област, навлезе в етап 3 от новия план за справяне с COVID пандемията. 
Това показва към днешна дата картата за заетост на интензивните легла, която е основен фактор за преминаване в следващ етап за затягане на мерки. 
Така в регионите и на Пазарджик, Смолян, Кърджали и Хасково, заетостта на интензивните легла е над 70%.
Областният оперативен щаб в Пловдив се събира на заседание заради усложняващата се епидемична обстановка в региона.
  • Трети етап  включва мерки, свързани с ограничаване наполовина на паралелките в училище от пети до 12 клас с въведена ежеседмична ротация, ограничения до 50% в капацитета в обектите и дейностите, свързани с общественото хранене и здраве с изискване за достъп на „зелен сертификат“.
Предвижда се въвеждане на работно време до 22 часа и дистанционна форма на работа.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Петър Витанов защити проекта на ПБ за държавния бюджет
Черна статистика: Шестима загинали в катастрофи за ден
Черна статистика: Шестима загинали в катастрофи за ден



Яндекс.Метрика