Пловдив навлезе в Етап 3, спешно заседава областният щаб

28.01.2022 г. 09:25:36 ч.
/
Пловдив навлезе в Етап 3, спешно заседава областният щаб
Регионът, в който е вписана Пловдивска област, навлезе в етап 3 от новия план за справяне с COVID пандемията. 
Това показва към днешна дата картата за заетост на интензивните легла, която е основен фактор за преминаване в следващ етап за затягане на мерки. 
Така в регионите и на Пазарджик, Смолян, Кърджали и Хасково, заетостта на интензивните легла е над 70%.
Областният оперативен щаб в Пловдив се събира на заседание заради усложняващата се епидемична обстановка в региона.
  • Трети етап  включва мерки, свързани с ограничаване наполовина на паралелките в училище от пети до 12 клас с въведена ежеседмична ротация, ограничения до 50% в капацитета в обектите и дейностите, свързани с общественото хранене и здраве с изискване за достъп на „зелен сертификат“.
Предвижда се въвеждане на работно време до 22 часа и дистанционна форма на работа.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата



Яндекс.Метрика