ПЛУВАНЕ: Таня Богомилова е специален гост на турнир „Златна Добруджа” (ВИДЕО)

21.11.2015 г. 12:24:42 ч.
/

Новоназначеният секретар на община Добрич Калина Георгиева откри днес второто издание на плувния турнир „Златна Добруджа”, който се провежда с участието на деца от 17 клуба в басейн Русалка. На откриването присъства и председателят на БФ Плувни спортове олимпийската шампионка Таня Богомилова. Тя поднесе кратко приветствие към участниците, заявявайки, че се радва да види  толкова малки рибки, които днес плуват за удоволствие, но се обърна  към техните родители и треньори да ги окуражат, защото плуването е най-хубавият спорт, който развива тялото, извайва фигура, възпитава подрастващите,  за да станат те бъдещите златни олимпийски медалисти.
Днес във двете възрастови групи при най-малките състезателите са около 370. Още толкова ще се включат в надпреварата утре при по-големите.
Таня Богомилова остана изненадана от отличните условия, които са създадени в Добрич за развитие на плуването. Надявам се силно от тук да излязат много добри плувци, както е имало преди време, когато аз се състезавах в този басейн, каза олимпийската шампионка.