Правосъдното министерство поиска 20 млн. лева за служителите в затворите

02.03.2024 г. 13:14:00 ч.
/
Правосъдното министерство поиска 20 млн. лева за служителите в затворите
Правосъдното министерство е поискало 20 млн. лв. от Министерството на финансите за служителите в затворите. Близо 20 милиона лева са нужни за изравняване на допълнителните възнаграждения в ГД "Изпълнение на наказанията" и ГД "Охрана" с тези в МВР.

Това съобщиха от Синдиката на служителите в затворите. Те са получили тази информация от Министерство на правосъдието, което е уточнило, че средствата вече са поискани.

Парите ще стигнат, за да се увеличат от 190 на 380 лв. парите за стимули, тези за храна да нараснат от 150 на 200 лв., за работно облекло от 200 на 600 лв. на човек и др.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните



Яндекс.Метрика