Правосъдното министерство поиска 20 млн. лева за служителите в затворите

02.03.2024 г. 13:14:00 ч.
/
Правосъдното министерство поиска 20 млн. лева за служителите в затворите
Правосъдното министерство е поискало 20 млн. лв. от Министерството на финансите за служителите в затворите. Близо 20 милиона лева са нужни за изравняване на допълнителните възнаграждения в ГД "Изпълнение на наказанията" и ГД "Охрана" с тези в МВР.

Това съобщиха от Синдиката на служителите в затворите. Те са получили тази информация от Министерство на правосъдието, което е уточнило, че средствата вече са поискани.

Парите ще стигнат, за да се увеличат от 190 на 380 лв. парите за стимули, тези за храна да нараснат от 150 на 200 лв., за работно облекло от 200 на 600 лв. на човек и др.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента



Яндекс.Метрика