Начало >Добруджа >Общество

Предимно румънски туристи са посетили област Добрич през декември

18.02.2025 г. 10:30:14 ч.
/
Предимно румънски туристи са посетили област Добрич през декември
През декември 2024 г. в област Добрич са функционирали 42 обекта с 10 и повече легла - хотели, мотели, къмпинги, хижи и други места за краткосрочно настаняване. Броят на стаите в тях е 2.1 хил., а на леглата - 4.8 хиляди. В сравнение със същия месец на предходната година броят на местата за настаняване намалява с 4.5 %, а броят на леглата в тях - с 2.7%. Това съобщават от Статистиката в Добрич.
Общият брой на нощувките във всички места за настаняване, регистрирани през декември 2024 г., е 19.4 хиляди. Българските граждани са реализирали 13.6 хил. нощувки, а чуждите - 5.8 хиляди.
Броят на пренощувалите лица в местата за настаняване през разглеждания период достига 8.6 хиляди. Нощувалите български граждани са 6.4 хил. и са реализирали средно по 2.1 нощувки. Чуждите граждани са 2.2 хил. със средно по 2.6 нощувки.
Общата заетост на леглата е 14.2%, като се увеличава с 0.4 процентни пункта в сравнение с година по-рано. Чуждестранните туристи, посетили област Добрич са предимно от Румъния (84.9%).
Приходите от нощувки през декември 2024 г. достигат 2.8 млн. лева, като 1.9 млн. лв. са от български, а 0.9 млн. лв. - от чужди граждани.
 
Снимка:rousse.info

Коментирайте
Подобни новини
Изкуството като избор: историята на Дими Минков от Добрич (ВИДЕО)
Изкуството като избор: историята на Дими Минков от Добрич (ВИДЕО)
Гимназистите  от  ПГТОЛП в Добрич отбелязаха Деня на Земята
Гимназистите от ПГТОЛП в Добрич отбелязаха Деня на Земята
Прогноза за времето в сряда, 22 април
Прогноза за времето в сряда, 22 април
В Областна администрация ще се открие изложбата „Изкуството на Джън-Шан-Жен“
В Областна администрация ще се открие изложбата „Изкуството на Джън-Шан-Жен“



Яндекс.Метрика