Начало >Добруджа >Общество

Предколедна наука в ЕГ "Гео Милев"

19.12.2024 г. 17:23:57 ч.
/
Предколедна наука в ЕГ "Гео Милев"
Ученически форум за отбелязване на Международния ден на планината се проведе миналата седмица в ЕГ „Гео Милев“ в Добрич.  Учениците от ИУЧ Биология сглобиха малка оранжерия и комплект за създаване на миниекосистема. През пролетта очакваме и първите зеленчуци, билки и цветя, които се отглеждат в тях. Също така те представиха своите проекти, свързани с отбелязването на този ден, както и годишнините от създаването на Национален парк "Централен Балкан" и Национален парк "Пирин". 

На 13 декември ученици от десети клас се запознаха с опасността от попадането на микропластмаси в околната среда и предложиха мерки, които могат да намалят натрупването им. 

Днес, в клуба по практическа биология бяха изследвани полимерни микрочастици в козметични продукти. В това упражнение учениците установиха как чрез ежедневните си дейности човекът допринася за преминаването на замърсители в околната среда.

Тези дейности са във връзка с изпълнението на проект за повишаване и затвърждаване на екологична култура и ангажираността на учениците чрез изучаване и изследване на околната среда в Националната кампания "За чиста околна среда - 2024" към ПУДООС и МОСВ.



Коментирайте
Подобни новини
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)
„Аз съм ти фен“ - новата песен на деветгодишната Надежда от Студио „Зонели“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика