Начало >Добруджа >Общество

Предлагат нова процедура за избор на управител на "Градски транспорт - Добрич"

13.02.2024 г. 09:59:27 ч.
/
Предлагат нова процедура за избор на управител на "Градски транспорт - Добрич"
Да бъде открита нова процедура за провеждане на конкурс за управител на „Градски транспорт – Добрич“. Такава докладна записка внася за одобрение на предстоящото заседание на Общински съвет, заместник-кметът Павел Павлов. Причината е, че на миналото заседание през януари, съветниците не одобриха  предложението на Конкурсната комисия за избор на управител на „Градски транспорт Добрич“ ЕООД. Припомняме, конкурсът бе спечелен от досегашния управител Катя Петкова.
 
Случилото се през януари налага да се открие нова процедура за провеждане конкурс за управление и контрол на общинското дружество и отново да се назначи временен управител на „Градски транспорт Добрич” ЕООД. Предложението на общинското ръководство е това отново да бъде Катя Петкова, като тя да бъде начело на дружеството до приключване на конкурса и вписването на новоизбрания управител в Търговския регистър.

Заседанието на Общински съвет, на което трябва да бъде гласувано предложението за нов конкурс, е на 19 февруари.

Коментирайте
Подобни новини
Ученическа конференция на тема  „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Ученическа конференция на тема „Свободата като лична и колективна концепция“ организира ЧГ"Райко Цончев"
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Свилен Трифонов: Предложените промени в осигуряването на държавните служители са стъпка към повече справедливост
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Поради технически причини дирекция „Местни данъци и такси“ днес няма да работи с граждани
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител
Областният управител с поздрав по повод 23 юни - Ден на държавния служител



Яндекс.Метрика