Начало >Добруджа >Общество

Прибраната пшеница в областта тази година – 3,6 пъти повече от лошата 2020 г.

04.08.2022 г. 09:56:58 ч.
/
Прибраната пшеница в областта тази година – 3,6 пъти повече от лошата 2020 г.
2022г. е най-успешна при добивите от пшеница и ечемик в област Добрич. Това е видно от оперативните данни на ОД „Земеделие“ за изминалите 3 години.
При пшеницата средният добив е 648 кг/дка или общо 778 775 тона зърно. Количеството е 3,6 пъти повече от рекултираното през лошата земеделска 2020 г., при около 12 хиляди по-малко засети декари.
За рапицата най-добри са показателите през 2021г. - 319 кг/дка срещу 286 през настоящата.
От данните е видно, че тази година са били засети най-много декари от тази култура - 71 510, но заради неблагоприятни климатични условия са пропаднали 8718 дка. Затова и реално рекултираните площи са по-малко от миналата година.
По данни на ОД „Земеделие“, към края на юли все още не е започнало прибирането на пролетните култури – царевица и слънчоглед.  Тази година в областта са засети 914 340 дка с царевица и 853 850 дка със слънчоглед. Миналата година средният добив от царевицата е бил 759 кг/дка, а при слънчогледа – 285. Резултатите са били много по-добри от предходната 2020 г.

Коментирайте
Подобни новини
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Ученици от ПГАС – Добрич дадоха символично начало на жътвата в Добруджа (СНИМКИ И ВИДЕО)
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни



Яндекс.Метрика