Редовното заседание на парламента се провали след три неуспешни опита за кворум

22.06.2022 г. 10:58:19 ч.
/
Редовното заседание на парламента се провали след три неуспешни опита за кворум
Редовното заседание на Народното събрание се провали след три неуспешни опита да се установи кворум в пленарната зала.
Трите опита се оказаха неуспешни, след като в пленарната зала не влязоха за регистрация депутатите от ГЕРБ-СДС, ДПС, "Има такъм народ" и "Възраждане".
При първата регистрация системата отчете 110 депутати от минимум от 121, необходим за начало на пленарно заседание.
При втория опит се регистрираха 113 народни представители, а при третата регистрация – системата отчете 115 депутати.
Кворумът на парламента стана заложник на предвидената като първа точка в проектопрограмата проект на решение за приемане на процедурни правила за избиране на председател на Народното събрание, внесена от ГЕРБ-СДС.
Предполага се, че заради обявения отказ на най-голямата парламентарна група – "Продължаваме промяната", да предложи свой кандидат за поста председател на парламента опозицията е предприела политическия ход да не се регистрира, за да няма кворум за началото на заседанието. Tака редовното заседание се провали.
Снимка:static.bnr.bg

Коментирайте
Подобни новини
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите



Яндекс.Метрика