Начало >Добруджа >Общество

Ротари клуб Добрич подари чешма на своите съграждани

Чешмата се намира в градския парк до паркинга над комплекс "Лебед"
20.11.2024 г. 16:05:31 ч.
/
Ротари клуб Добрич подари чешма на своите съграждани
В съзнанието на българина градежът на чешма има духовна дейност. Този, който я направи, изпълнява дълг, дарявайки благо. Това е и посланието на чешмата, която днес Ротари клуб Добрич подари на своите съграждани. Изградена със средства на клуба и със съдействието на Община град Добрич, тази чешма е създадена за хората, за да им напомня за силата на благодарността, съзиданието и обновлението. Чешмата се намира в градския парк,  разположена е на удобно място и ще служи на гражданите ежедневно.

При откриването президентът на клуба Любомир Стоянов обясни, че поставянето на чешма в парка е продължение на проекта "За равен достъп до питейна вода".  "До момента сме поставили системи за вода в почти всички училища в град Добрич. Избрахме това място за чешмата, защото е едно от най-комуникативните места в парка. Конструкция на съоръжението е предвидена така, че дава достъп на хора в неравностойно положение до водата.
Направихме тази чешма с вярата, че всеки жест независимо колко малък изглежда, има значение, защото точно малките стъпки водят до големи промени”, каза Стоянов.



Коментирайте
Подобни новини
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич



Яндекс.Метрика