Начало >Добруджа >Регионални

Шабленският фар отново отваря врати за посетители

19.08.2013 г. 12:53:00 ч.
/ ИА Добруджа
Шабленският фар отново отваря врати за посетители
5 седмици след 19 юли, когато вратите на шабленския фар бяха отворени за посещение, се задава и втората дата, определена за свободен достъп до забраненото за цивилни съоръжение- 23 август. Като се има предвид, че легловата база в най-северния черноморски курорт е напълно заета, би могло да се предположи, че този път желаещите да стъпят на фара ще надвиши цифрата от 200 души, които бяха регистрирани в средата на юли.
Шабленският фар е най-старият, най-северният и най-високият фар в България - 32 м.
Денят на отворени врати се организира за трета поредна година със съгласието на Военноморска база Варна. Разрешеното за посещение време ще е от 10:00 до 17:00 часа на 23 август.


Коментирайте
Подобни новини
Добрички общински съвет ще заседава днес
Добрички общински съвет ще заседава днес
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)



Яндекс.Метрика