Шефът на „Пирогов”: Проблемът на здравната ни система - прекалено многото болници

12.05.2019 г. 10:05:00 ч.
/
Шефът на „Пирогов”: Проблемът на здравната ни система - прекалено многото болници
Здравеопазването не е каца без дъно. Това заяви пред БНТ шефът на "Пирогов" проф. д-р Асен Балтов. Според него има насищане на средства в системата.
Проблемът на здравеопазването и пробивът е във фармацевтичната система, по мнението му. Лекарите искат най-модерните медикаменти, но често не могат да си го позволяват.
Оттук нататък важно ще е не количеството, а качеството. Искаме да живеем по-добре, да се лекуваме бързо. Иновативната техника струва скъпо, както обясни Балтов.
Той е категоричен, че у нас здравеопазването е достъпно. У нас пациентите имат по-бърз достъп до специалист. Няма държава с такъв бърз достъп до супермедицината като у нас, хвали Асен Балтов. Детското ни здравеопазване е добро, по мнението му.
Над 400 болници има у нас. Това е проблемът на здравната система. Германия в момента затваря 100 болници. Според Балтов е нужно ново преразпределение на тези болници.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София



Яндекс.Метрика