Ще се учи тъпография вместо география, предупреди учителски протест пред МОН

23.01.2016 г. 13:00:29 ч.
/ ИА Добруджа
Ще се учи тъпография вместо география, предупреди учителски протест пред МОН
Вместо география – тъпография. С такъв плакат се събраха за пореден път50-тина учители по география на протест пред Министерството на образованието в София.

В студения зимен ден те настояха да се спре неглижирането на предмета в училище. Географията не е третостепенен предмет, заявяват преподавателите.

Протестът им е провокиран от свалянето на учебен материал за горните класове в учебната програма по география и икономика.

Според преподавателите географията ще се учи с два пъти по-малко часове от историята и ще се изучава до седми клас с почти три пъти по-малко часове, отколкото музика, отколкото рисуване. 

Членове на Асоциацията на преподавателите по география получиха преди няколко дни и подкрепата на народни представители от ПГ на Патриотичния фронт, които се членове на Комисията по образование.
Снимка:www.5iz5.ru
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните



Яндекс.Метрика