Начало >Добруджа >Общество

Служителите на НОИ в Добрич излязоха на протест с искане за повишение на заплатите (ВИДЕО)

25.05.2023 г. 12:00:22 ч.
/
Служителите на НОИ в Добрич излязоха на протест с искане за повишение на заплатите (ВИДЕО)
Служителите на Териториалното поделение на НОИ в Добрич подкрепиха националната стачка на работещите в института, като спряха работа от 10.00 до 11.00 часа. Пред сградата на НОИ за един час излязоха всички служители, без тези, които работят на гише с граждани. Основното искане на протеста е увеличение на заплатите с 30%.

Последното повишение на възнагражденията ни беше преди повече от две години – през март 2021 г., обясни Елена Георгиева – старши експерт по осигуряването в ТП на НОИ – град Добрич.

„Всички ние имаме право на достойно заплащане на нашия труд. Работя в най-трудния сектор – отпускане на пенсиите. Имаме много работа и се налага да оставаме след работно време вечер до късно“, сподели Елена Георгиева.

Тя заяви, че заплатите вече са били увеличени в Бюрото по труда, НАП и Дирекция „Социално подпомагане“, затова е редно това да се случи и в НОИ.

Общо 80 са служителите на ТП на НОИ – град Добрич.

Репортаж на Димитър Узунов и Преслав Димитров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Времето на 24 юни
Времето на 24 юни
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика