Сребърни медали за СУ „П. Р. Славейков” на държавните финали по баскетбол за момчета 5-7 клас

07.06.2024 г. 15:09:40 ч.
/
Средно училище „Петко Рачов Славейков” – Добрич спечели второто място в България на ученическите игри по баскетбол за момчета 5-7 клас. Държавните финали се играха в Сливен от понеделник до днес. Участваха десетте най-добри отбора в страната.

В груповата фаза добричлии победиха своите съперници от София, Силистра и Стара Загора и загубиха от Ботевград. На ½-финал СУ „П. Р. Славейков” спечели срещу победителя в другия поток – Троян. В мача за титлата добричлии допуснаха второ поражение на турнира от Ботевград.

Освен сребърните медали, при награждаването отборът получи и индивидуална награда – националът Калоян Георгиев бе отличен за MVP и реализатор на финалите.

Отборът бе воден от Гинка Илиева – учител по физическо възпитание и Адриана Георгиева – треньор в баскетболен клуб „Ънстопабъл”.

От клуба благодарят на Гинка Илиева за усилията, които полага за участието на отбора на състезания и за възможността, която предоставя на момчетата да се развиват в баскетбола.