Светлана Каменова ликува с Купа „Балкан“

23.09.2022 г. 12:42:11 ч.
/
Добричлийката Светлана Каменова спечели Купа „Балкан“. Водещата ни боксьорка в категория до 57 килограма ликува напълно заслужено с трофея от осмото издание на международния турнир, който завърши вчера в София.

Националката ни грабна златния медал, след като победи във финала изключително опитната италианка Ирма Теста – бронзова медалистка от Игрите в Токио и сребърна от световното първенство тази година. Така Каменова прибави трофея „Балкан“ към колекцията си от тази година, след като през февруари взе и Купа „Странджа“ при дамите.

Със злато от турнира се окичи и Севда Асенова. В категория до 48 килограма тя победи на финала представителката на Узбекистан Ситора Турдибекова. Златислава Чуканова (50 кг) остана със сребро, след като отстъпи на друга боксьорка от тази държава – Азиза Йокубова.

България приключи Купа „Балкан“ с общо пет отличия. Освен двете титли на Светлана Каменова и Севда Асенова и среброто на Златислава Чуканова, с бронз се поздравиха още Венелина Поптолева (52 кг) и Десислава Костадинова (63 кг).