Начало >Добруджа >Регионални

Със залесителни дейности ДГС - Генерал Тошево откри Седмицата на гората

02.04.2024 г. 15:18:57 ч.
/
Със залесителни дейности ДГС - Генерал Тошево откри Седмицата на гората
Кметът на община Генерал Тошево Валентин Димитров, директорът на полицията Красимир Манолов, началникът на гранична полиция Руслан Томов, началникът на пожарната Божидар Бонев и представители на ловните сдружения гостуваха днес на горските от Държавното горско стопанство в Генерал Тошево. Заедно с лесовъдите от стопанството те залесиха в парка на териториалното поделение няколко едроразмерни дървета от видовете обикновена ела и черен бор, като в част от свободните пространства бяха засадени и храсти махония.
Директорът на стопанството Димчо Стефанов каза пред гостите си, че е избрал тази година символичното откриване на Седмицата на гората да бъде в парка на стопанството, защото част от по-старите дървета са изсъхнали след продължителните суши през последните години. Три от загиналите дървета бяха отстранени преди празника и сега на тяхно място горски, общинари, полицаи и пожарникари залесиха новите фиданки.
Екипът на ДГС-Генерал Тошево традиционно отбелязва Седмицата на гората с всички служби с които работи, както и с други колеги от сектор „Гори“ в областите Добрич и Варна.

Коментирайте
Подобни новини
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево



Яндекс.Метрика