Начало >Добруджа >Общество

Със заповед на здравния министър от утре се уеднаквяват мерките в страната

10.08.2022 г. 08:51:59 ч.
/
Със заповед на здравния министър от утре се уеднаквяват мерките в страната
Министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев издаде заповед, която влиза в сила от утре. С нея се цели уеднаквяване на противоепидемичните мерки в страната, с оглед етапа на разпространение на COVID-19 към момента. Заповедта ще бъде в сила до 18 август, включително.
Според заповедта от четвъртък (11 август), защитна маска за лице ще трябва да бъде носена, само когато гражданите се намират в лечебни заведения, аптеки, оптики, специализирани институции за предоставяне на социални услуги и в социални услуги от резидентен тип за деца и възрастни. Маски ще се изискват и при използването на градския транспорт. Изключение от изискването за носене на защитна маска се допуска за деца до 6-годишна възраст.
Припомняме, в област Добрич към момента със заповед на директора на РЗИ-Добрич действат същите мерки. В области, където заболеваемостта е по-висока, към момента маски се изискват навсякъде на закрити обществени места.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика