ТЕНИС НА МАСА: Два медала за Калоян Иванов на турнир във Варна

03.04.2024 г. 14:39:39 ч.
/
Спортен клуб по тенис на маса „Светкавица – 23” (Добрич) се представи много силно на първото издание на турнира „България търси Шампион”. Надпреварата се проведе в Collizeone Table Tennis Arena във Варна в следните възрастови групи: до 11, 13, 15 и 19 г. СКТМ „Светкавица-23“ имаше представители във всички възрасти със следните състезатели: Калоян Иванов, Константин Стоянов, Светозар Иванов, Емилиян Петров, Иван Колев, Георги Митев, Симеон Михайлов, Мариян Атанасов, Божидар Цонев, Кръстиян Кръстев и Денислава Йорданова.

Калоян Иванов стана шампион при момчетата до 13 години, като на финала спечели категорично с 3:0 гейма. Калоян спечели още един медал на този турнир – сребърен при момчетата до 15 години.

Денислава Йорданова за първи път се състезава на турнир от такъв ранг, но показа голям хъс за победа и малко не й достигна да грабне медал при 11-годишните, като се класира на четвърто място.

При 19-годишните най-добре се представи Константин Стоянов.