Начало >Добруджа >Общество

Управителят на "Градски транспорт Добрич": Дружеството извършва дейността си без сътресения

19.11.2024 г. 10:37:07 ч.
/
Управителят на "Градски транспорт Добрич": Дружеството извършва дейността си без сътресения
Новото ръководство на "Градски транспорт – Добрич", е успяло да намали с по 30 хиляди лева загубата на дружеството за месец. Това става ясно от отчета на дружеството за деветмесечието. Той ще бъде гласуван на предстоящата сесия на общинския съвет, а днес бе представен на заседание на ПК „Транспорт и безопасност на движението“.

От данните, представени от управителя Георги Минков, става ясно, че от януари до май месечната загуба е била 260 хиляди лева, а последните 3 месеца е 230 хиляди.
Минков обясни, че са успели да съкратят разходи от резервните части, които преди са се държали на склад, докато сега се купуват, когато има нужда. Освен това в събота и неделя се движат само новите карсани, вместо големите автобуси.
Смея да твърдя, че дружеството извършва дейността си без сътресения, каза още управителят. Той отбеляза и положителната тенденция на ръст на приходите от билети през октомври и ноември.

В средата на декември се очаква да излязат разчетите от министерството на финансите за компенсации от страна на държавата, като очакванията са да бъдат доста добри за дружеството.
Това ще бъде много важно за да видим как ще започнем следващата година, каза заместник-кметът Павел Павлов.

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика