Начало >Добруджа >Общество

В ЕГ "Гео Милев" отбелязаха Международния ден на Черно море

17.11.2024 г. 07:53:12 ч.
/
В ЕГ "Гео Милев" отбелязаха Международния ден на Черно море
В ЕГ "Гео Милев" беше отбелязан Международният ден на Черно море, който традиционно се чества на 31 октомври. На този ден през 1996 г. е подписан Стратегическият план за действие за възстановяване и опазване на Черно море, за да се обърне общественото внимание към проблемите на басейна и начините за неговото опазване като една от най-уязвимите морски екосистеми в света. 

Учениците от клуб "Биофокус" организираха своеoбразна изложба на морски организми, както и две интерактивни работилници. Гости на клуба бяха учениците от 8г клас, които се включиха в разпознаването на зоо и фитопланктон, както и в съставянето на черноморска хранителна верига. Заниманията преминаха с много емоции, а всеки участник си тръгна с морски сувенир. Целта на тези занимания беше да се приложат натрупаните у учениците знания по опазване на околната среда, природни ресурси и биоразнообразие, чрез решаване на практически задачи в лабораторни условия.
Събитието се проведе в обновената лаборатория по опазване на околната среда по проект към НК "Чиста околна среда - 2024 г." към ПУДООС и МОСВ.

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика