В Кранево стартира футболен блиц турнир в подкрепа на хората с увреждания

23.06.2015 г. 18:09:46 ч.
/
В хотелски комплекс "Drujba Bay Garden" в с. Кранево, започна футболен блиц-турнир организиран от СОНИК СТАРТ, събитието е част от Националната кампания „Аз съм тук и мога да ти бъда приятел”. Футболният турнир беше открит вчера край морския бряг. На сцената по случай официалното откриване, се изявиха танцьори от клуб по спортни танци „Флорета“, ДФТА „Бизоне“ и демонстрация на бойни изкуства от клуб „Калиакра“. Вечерта приключи със заря и запалени факли.
В турнира участват 16 отбора от футболните клубове: Черноморец (Балчик), Калиакра (Каварна), Белица (Тутракан), ФК Драгоман, Левски (Карлово), ФК Кайнарджа, ФК Албена-97 Оброчище и Кариана (Монтана), разпределени в групи - деца, ветерани и мъже. Турнирите се провеждат всеки ден от 20,30 часа, а входът е свободен.
С кампанията СОНИК СТАРТ цели да повлияе за повишаване на обществената ангажираност по отношение на хората с увреждания. Да подкрепи активното социално включване и да разкрие разнообразни възможности за присъствието им в обществения живот.
Официалното закриване и награждаване на победителите и участниците в турнира е на 28 юни в 10.00ч, на стадиона в Балчик.
Източник:Вестник ГЛАС