ВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ: Даяна Димитрова с поредно рекордно постижение

12.12.2015 г. 09:37:03 ч.
/
Поредно изключително постижение записа състезателката на клуба по вдигане на тежести „Добрич” Даяна Димитрова. Възпитаничката на Божидар Божилов спечели надпреварата в кат. до 48 кг. на 15-я юбилеен турнир за Купа „Варна”, като в изтласкването записа 85 килограма, което е с три над европейския рекорд на румънката Андреа Оларио. За съжаление, турнирът не е част от Международния календар и затова рекордът не може да бъде зачетен. Това е вторият път, когато Даяна надхвърля европейския рекорд. Преди месец в Хърватия тя го подобрява с 1 килограм, но също на турнир, който не е част от Международния календар. Припомняме, на европейското първенство за кадетки в Швеция, Даяна Димитрова постигна рекорд в кат. 44 кг, в дисциплината „изтласкване”.
Впечатлен от постижението на момичето от Добрич, представител на варненска фирма я е наградил с 200 лева и е обещал съдействие в бъдеще, ако тя има нужда, сподели за радио „Добруджа” наставникът й Божидар Божилов.
На турнира във Варна, победа при момчетата до 17 години, записа друг състезател на СКВТ „Добрич” – Йордан Атанасов. Двукратният победител в класацията „Спортист на годината на Добрич” завърши първи по системата „Синклер”, като преднината пред завършилия на второ място щангист от Русе, е 0,06 точки.
Снимка:dobrudjabg.com