ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 отстъпи на Пирин у дома (ВИДЕО)

17.11.2023 г. 19:38:07 ч.
/
Волейболистите на „Добруджа 07“ загубиха у дома от „Пирин“ Разлог с 0:3 (21:25, 17:25, 18:25), в мач от пети кръг на efbet Супер Волей, игран тази вечер в зала "Добротица".
Добричкият тим започна добре срещата, като в първия гейм през по-голямата част имаше преднина, която изгубиха след 20-ата точка. Тогава гостите, благодарение на изключителна игра в защита и силен блок, реализираха много силна серия и взеха гейма.
 Втората част стартира идентично, но този път Пирин взе предимство още след 5:5. В последствие отборът от Югозапада натрупа сериозен аванс.  Дори и прекъсването заради временно изгасване на осветлението в залата, не помогна на домакините да променят нещо в играта си и Пирин спечели с 25:17.
Третият гейм бе почти повторение на втората част, като отборът от Разлог спечели с 25:18, с което и мача с 3:0.
Най-резултатен за добричкия тим беше Маркус Уускари с 13 точки, Димитър Маринков реализира 11.

След този мач добруджанци са седми с 6 точки (2 победи, 2 загуби) и мач по-малко.
В следващия кръг „Добруджа 07“ посреща „Берое“.  Мачът е на 21 ноември (вторник) от 17.00 часа.

Във видеото можете да чуете мнението на разпределителя Антонио Дончев.