ВОЛЕЙБОЛ: Добруджа 07 с категорична победа над Славия (ВИДЕО)

04.02.2023 г. 20:08:31 ч.
/
Волейболистите на Добруджа 07  записаха втори успех в Ефбет Супер Волей. Добричкият тим победи  Славия с 3:0 (25:13, 25:9, 25:16) в мач от 13-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Добротица". Със спечелените 3 точки, Добруджа 07 вече има 9 и се изкачи на 10-ото място в класирането, изпреварвайки Марек, който предстои в понеделник да играе с Пирин (Разлог).

Добруджанци бяха категорични срещу последния в класирането, като се представиха силно във всички компоненти. Силният начален удар затрудни изключително много младите състезатели на столичния тим, което позволи добруджанци да бъдат изключително стабилни на блок.
Първият гейм започна ударно за Добруджа 07, като домакините успяха да натрупат огромна преднина след силна серия на Жулиен Георгиев от сервиз, като след това запазиха огромния си аванс.
Втората част ситуацията се повтори, като добруджанци бяха още по-категорични и затвориха гейма на 9 точки.
Първите минути на третата част състезателите на Славия се опитаха да държат добричкия тим само на 2-3 точки. След средата на гейма отново се оформи огромна преднина за Добруджа 07 и в крайна сметка затвориха частта на 16, с което спечелиха с 3:0.

Жулиен Георгиев отново бе най-резултатен за Добруджа 07 с 16 точки, от които 5 от начален удар. Очаквано той получи и наградата за най-полезен състезател в мача.