ВОЛЕЙБОЛ: Момчетата на "Добруджа 07" влязоха във финалната шестица на страната

16.06.2015 г. 15:20:27 ч.
/
Възпитаниците на „Добруджа 07” се класираха за финалната шестица в държавното първенство до 13 години през този сезон. Във финалната шестица попадат още отборите на "Виктория Волей" (Пловдив), "Омуртаг", ЦСКА (София), "Хан Аспарух" (Исперих) и "Арда" (Кърджали). Това стана ясно след изиграването на всички мачове от трите предварителни групи.
Младите волейболисти от "Добруджа 07" се класираха сред най-добрите шест отбора, след като завършиха втори в група „Б”, където победител стана „Арда”.
Така тези 6 отбора се класираха за финалния етап на турнира, където ще играят по схемата "всеки срещу всеки".
Двубоите започват днес в спортната зала "Христо Ботев" в Луковит. Във финалната шестица се играе по системата "всеки срещу всеки", като за победа с 2:0 или 2:1 се дава по една точка, а за загуба 0 точки. Класирането на края се прави на базата на спечелените точки.
Източник:Вестник ГЛАС