Начало >Добруджа >Общество

Започна новата учебна година във Ветеринарната гимназия в Добрич (ВИДЕО)

15.09.2025 г. 13:56:47 ч.
/
Започна новата учебна година във Ветеринарната гимназия в Добрич (ВИДЕО)
220 ученици започнаха днес обучението си в Професионалната гимназия по ветеринарна медицина „Проф. д-р Георги Павлов” в град Добрич за новата учебна година. Осмокласниците са 35, а специалностите са три – ветеринарен техник, техник-технолог по качество на храни и напитки и асистент на лекар в денталната медицина, която е най-новата ни специалност. Тя е единствената такава в Североизточна България. Това заяви за медийна група „Добруджа” директорът на учебното заведение – Даниела Станкова.
 
Предстоят учене, международни проекти, както и практики в чужбина. Работим и с много партньори, каза още Станкова. Тя допълни, че в училището има изграден СТЕМ център.
 
Репортаж на Кристиян Иванов и Михаил Михов 

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич
Няколко дни до концерта на ПФА „Добруджа“ и Ансамбъл „Пирин“ в Добрич
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Времето на 25 юни
Времето на 25 юни



Яндекс.Метрика