Заради по-скъпото агнешко за Великден гърците се стягат за пазар у нас

01.04.2024 г. 14:48:42 ч.
/
Заради по-скъпото агнешко за Великден гърците се стягат за пазар у нас
В Гърция агнешкото месо за Великден ще достигне 15 евро за килограм, съобщават местните фермери. Много от гръцките животновъди предпочетоха да изнесат на по-високи цени агнешко месо за католическия Великден в Италия, вместо да го предложат на гръцкия пазар.


Така гръцкият пазар месец преди празника се оказва с ограничено количество агнешко месо и то на много висока цена.

От Крит съобщават, че поради високите цени на фуражите и скъпите разходи отглежданите агнета са много по-малко. Собствениците на месарски магазини също отчитат, че намаленото производство на агнешко се отразява върху цената.

В анкети много от гърците казват, че или няма да купуват агнешко за празника, или ще си позволят много по-малко количество от други години.

Регионалните медии в Северна Гърция пък прогнозират, че гърците отново ще си пазаруват продукти за великденската трапеза от България и ще заредят колите си с по-евтин бензин.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика