Заради по-скъпото агнешко за Великден гърците се стягат за пазар у нас

01.04.2024 г. 14:48:42 ч.
/
Заради по-скъпото агнешко за Великден гърците се стягат за пазар у нас
В Гърция агнешкото месо за Великден ще достигне 15 евро за килограм, съобщават местните фермери. Много от гръцките животновъди предпочетоха да изнесат на по-високи цени агнешко месо за католическия Великден в Италия, вместо да го предложат на гръцкия пазар.


Така гръцкият пазар месец преди празника се оказва с ограничено количество агнешко месо и то на много висока цена.

От Крит съобщават, че поради високите цени на фуражите и скъпите разходи отглежданите агнета са много по-малко. Собствениците на месарски магазини също отчитат, че намаленото производство на агнешко се отразява върху цената.

В анкети много от гърците казват, че или няма да купуват агнешко за празника, или ще си позволят много по-малко количество от други години.

Регионалните медии в Северна Гърция пък прогнозират, че гърците отново ще си пазаруват продукти за великденската трапеза от България и ще заредят колите си с по-евтин бензин.
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика