Начало >Добруджа >Общество

Заседава Общинският съвет за сътрудничество по етнически и интеграционни въпроси

30.09.2019 г. 17:23:45 ч.
/
Заседава Общинският съвет за сътрудничество по етнически и интеграционни  въпроси
Заседание на Общинския съвет за сътрудничество по етнически и интеграционни  въпроси се проведе днес в община Добрич. Заседанието бе ръководено от председателя на Съвета - зам. – кметът д-р Емилия Баевапо повод приключване на Програма „РОМАКТ“ в Община Добрич. „РОМАКТ“ е съвместна програма на Съвета на Европа и Европейската комисия и се изпълнява впартньорство с Община Добрич, за което има подписано тристранно споразумение. В нея участваха регионалният координатор на Програмата Багрян Максимов и фасилитаторътза Община Добрич Камен Макавеев. Целта на срещата е да се направи преглед на изпълнението на Програмата до момента, реализираните дейности, постигнатите резултати и да се обсъдят възможности за бъдещо сътрудничество между местна власт, институции и ромска общност. Основният резултат е подобрената комуникация между местна власт, институции и ромска общност, в следствие на което са решени инфраструктурни проблеми, проблеми с адресната регистрация, с водоснабдяването по кварталите. Акцент в Програмата е и повишаване на капацитета на представители на училища и детски градини за работа с ромски деца. Община Добрич ще продължи да си сътрудничи с експертите на програмата и след приключване на активния работен цикъл.         
Източник:Община ДОБРИЧ

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Прогноза за времето в понеделник, 29 юни
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Част от ул. „Сан Стефано“ ще бъде затворена на 29 и 30 юни заради ремонт
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Работещите в държавната администрация излизат утре на протест
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре
Жълт код за опасни горещини в цяла България утре



Яндекс.Метрика