Начало >Добруджа >Регионални

Земеделци излязоха с техника на 4 места в област Добрич (СНИМКИ)

18.09.2023 г. 10:06:41 ч.
/
Земеделци излязоха с техника на 4 места в област Добрич (СНИМКИ)
Започна общонационалният земеделски протест.
Тежка земеделска техника блокира движението на четири места в област Добрич . Трактори са спрени край граничните пунктове Дуранкулак и Кардам, кръговото кръстовище на Балчик и пътя за Силистра в село Карапелит.
В протеста участват представители на 25 браншови организации от аграрния сектор.
Близо 3 километра е опашката, която се образува след село Кардам. Протестиращите тама заявяват, че ще протестират, докато не бъдат изпълнени петте им искания.
Основното е продължаване на забраната за внос на земеделска продукция от Украйна.
На кръговото на входа на Балчик, тракторите също затрудняват преминаването на автомобили. Създадена е организация от страна на Пътна полиция, като екипи на КАТ отлоняват пътуващите от всички посоки малко преди кръговото и така могат да продължат своето движение, но с известно заобикаляне. 
На протеста утре в София, ще има земеделци от Добруджа, но без техника.



 

Коментирайте
Подобни новини
Пет села от община Добричка ще бъдат без вода до утре заради авария
Пет села от община Добричка ще бъдат без вода до утре заради авария
12-о издание на Фестивала на лавандулата се проведе в Генерал Тошево (СНИМКИ)
12-о издание на Фестивала на лавандулата се проведе в Генерал Тошево (СНИМКИ)
ВиК: Възстановено е водоподаването в Соколово, възможни са смущения във високите части до 12:00 ч.
ВиК: Възстановено е водоподаването в Соколово, възможни са смущения във високите части до 12:00 ч.
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати



Яндекс.Метрика