Начало >Добруджа >Регионални

Земеделци излязоха с техника на 4 места в област Добрич (СНИМКИ)

18.09.2023 г. 10:06:41 ч.
/
Земеделци излязоха с техника на 4 места в област Добрич (СНИМКИ)
Започна общонационалният земеделски протест.
Тежка земеделска техника блокира движението на четири места в област Добрич . Трактори са спрени край граничните пунктове Дуранкулак и Кардам, кръговото кръстовище на Балчик и пътя за Силистра в село Карапелит.
В протеста участват представители на 25 браншови организации от аграрния сектор.
Близо 3 километра е опашката, която се образува след село Кардам. Протестиращите тама заявяват, че ще протестират, докато не бъдат изпълнени петте им искания.
Основното е продължаване на забраната за внос на земеделска продукция от Украйна.
На кръговото на входа на Балчик, тракторите също затрудняват преминаването на автомобили. Създадена е организация от страна на Пътна полиция, като екипи на КАТ отлоняват пътуващите от всички посоки малко преди кръговото и така могат да продължат своето движение, но с известно заобикаляне. 
На протеста утре в София, ще има земеделци от Добруджа, но без техника.



 

Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика