Учителите настояват за повишение на заплатите

25.01.2023 г. 12:40:25 ч.
/
Учителите настояват за повишение на заплатите
Оставаме в протестна готовност, ако не бъдат отпуснати повече пари за образование.Искаме поне 20 процента увеличение на заплатите на учителите.
Това предупреждение отправи в студиото на Нова председателят на Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" Юлиан Петров.
"Учителските заплати и на работещите в системата на образованието достигнаха едно отстояние от 125 процента от средната брутна работна заплата. Това даде възможност на много млади учители да влязат в системата. Но те не са толкова много и средната възраст на работещите е около 55 години. Ако повишаването на заплатите не продължи – няма да има приток на млади кадри", посочи той.

По думите му синдикатите искат поне 20 процента увеличение на заплатите. „Ако не бъдат отпуснати повече средства за образование, много лесно напрежението може да прерасне в протести или стачка. В момента коментираме  подобни действия, но не ми се иска това да се случва”.
 
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството
Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин
Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин
Издирват млада жена, изчезнала в Пирин
Издирват млада жена, изчезнала в Пирин
Министър Петрова: До два месеца очакваме резултат от преговорите с "Боташ"
Министър Петрова: До два месеца очакваме резултат от преговорите с "Боташ"



Яндекс.Метрика