"Фолксваген" обяснява в медиите защо изтегля 2,5 милиона автомобила

06.03.2016 г. 11:31:28 ч.
/
"Фолксваген" обяснява в медиите защо изтегля 2,5 милиона автомобила
За да си върне доверието на клиентите, "Фолксваген" даде ход на печатна кампания в регионални и национални германски вестници във връзка с масовото изтегляне на дизелови автомобили за преинсталиране на софтуера за вредните емисии, съобщава БНР.
Германският производител започна да изтегля около 2 и половина милиона дизелови коли в края на януари, след като призна, че 11 милиона автомобили по света са оборудвани със софтуер, който променя показателите за емисиите. Скандалът избухна през септември, когато Агенцията за защита на околната среда на САЩ установи, че "Фолксваген" е продал в страната половин милион дизелови превозни средства с така нареченото манипулиращо устройство, припомня ДПА.
Снимка:www.gannett-cdn.com
Източник:Добруджа ТВ

Коментирайте
Подобни новини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад



Яндекс.Метрика