Начало >Добруджа >Култура

"Осмото чудо" плени добричката публика дори в дъжда

21.09.2016 г. 10:05:52 ч.
/ ИА Добруджа
"Осмото чудо" плени добричката публика дори в дъжда
Национален фолклорен ансамбъл "Българе" показа на добруджанци кое е "Осмото чудо" с невероятен тричасов спектакъл . Под открито небе в дъждовната вечер публиката в Летния театър се разходи с Ориент Експрес в компанията на Джеймс Баучер и унгарският композитор Бела Барток. Кореспондентът на "Times" изуми спътникът си с неравноделните ритми на българския фолклор, с живия дух на българина, който танцува дори и в мъката си, и с уникалната българска сватба. На сцената заедно с българските джура и каба гайди излезе и шотландската гайда. 
Дори и започналият с началото на спектакъла дъжд не отказа дошлите да съпреживеят "Осмото чудо". "Добруджанци, знаех че издържате на пек, ама че издържате на дъжд, разбрах сега.", се обърна към публиката хореографът на ансамбъл "Българе" и добруджанец Христо Ив. Димитров.  

Коментирайте
Подобни новини
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект



Яндекс.Метрика