Начало >Добруджа >Общество

Тон и половина отпадъци събраха от „Зеленият пламък“ при почистване на Кобаклъка

02.03.2021 г. 13:22:53 ч.
/
Тон и половина отпадъци събраха от „Зеленият пламък“ при почистване на Кобаклъка
Близо 1 тон и половина събрани отпадъци. Това е резултатът от проведената през уикенда акция по почистване на района около местността Кобаклъка, съобщават организаторите от "Зеленият пламък". От включилите се доброволци са събрани близо 80 чувала по 120 литра и 30 чувала по 160 литра битови отпадъци, 150 автомобилни гуми, 20 чувала строителни отпадъци, черна техника, излязла от употреба.
За извозването на събраните отпадъци и автомобилни гуми са оказали съдействие от „Уейст Сълюшънс“ и „Примекс“.
Почистването бе третото издание на Junk Around Добрич. През изминалата година са проведени две акции по почистване на замърсени пространства. Почистени  са междублоковите пространства в близост до училищата СУ ”Св. Климент Охридски” и ЧПГ „Леонардо да Винчи” и част от алеята на Резиденцията. 
Ще се върнем отново в Кобаклъка за един пикник и малко полезна дейност съвсем скоро, уверяват от „Зеленият пламък“.

Коментирайте
Подобни новини
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Заради ремонти утре преди обед автобусите с номера 3, 4 и 14 няма да минават през ЖК "Дружба" 4
Времето на 24 юни
Времето на 24 юни
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
Отборът на СУ „Любен Каравелов“ – Добрич със сребърни медали на националното състезание „Млад спасител“
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)
С бране на билки в местността Суха река започнаха Еньовските празници в „Стария Добрич“ (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика