10 медала за клуб „Десант“ Международния турнир по кикбокс “Купа АЕЦ Козлодуй”

07.10.2024 г. 13:26:16 ч.
/
Силно представяне за състезателите на клуб „Десант“ на Международния турнир по кикбокс “Купа АЕЦ Козлодуй”, който се проведе от 4 до 6 октомври в крайдунавския град. 44 клуба от 4 държави, участваха в седмото издание на международния турнир. Сили във всички възрастови групи премериха над 290 състезатели, като сред беше и националният отбор на Молдова.

Добричкият клуб беше представен от дванадесет състезатели, повечето от които дебютанти или само с по две три битки. Те успяха да спечелят 10 медала, от които два златни, два сребърни и шест бронзови.

Най-опитният сред тях - Станеслав Вълков, стана шампион в кат. до 54 кг, при юношите младша възраст, след три перфектни победи над силни състезатели. Един от тях бе национал на Молдова.

Батухан Бектеш успя също за завоюва шампионската титла в кат. до 36 кг, във възрастова група 9-10г. Той постигна три силни победи над национал на Молдова на четвъртфинала, над боец от Сърбия и над боец от “Шуменска Крепост”. Победата му над сърбина беше много сладка, защото беше своеобразен реванш за него и беше постигната с нокаут.

Петър Николов стана вицешампион в кат. до 33кг, 9-10г, след като постигна две много силни победи в квалификациите, но отстъпи от силен боец на „Шуменска Крепост“ в много оспорвана битка.

Преслав Симеонов също завоюва сребърен медал, като в квалификациите направи една победа с нокаут и една победа с три на нула съдийски гласа, но на финала загуби от силен боец от „Вокил“, като и тази битка бе изключително равностойна.

С бронзови медали се окичиха Кирил Костадинов, Преслав Димитров, Ники Веселинов, Давид Великов, Дани Илиев и Ростислав Митев.
Тошко Орешаров и Преслав Божидаров не успяха да влязат в медалите.

Всички наши бойци победители или загубили, са гордост за нас. Те се бият винаги смело и търсят победата до последно, заяви за радио „Добруджа“ председателят и треньор в „Десант“ Драгомир Йорданов.