11 жертви от последния трус в Япония

16.04.2016 г. 08:35:35 ч.
/
11 жертви от последния трус в Япония
Най-малко 11 души са загинали при земетресението с магнитуд 7,3, което разтърси южния японски остров Кюшу през изминалата нощ, а 760 са ранени, съобщи телевизия NHK. Епицентърът е бил на дълбочина 10-12 км. Представител на префектура Кумамото потвърди официално за седем жертви.
Телевизиите показаха уплашени хора, завити в одеяла, пред домовете.
Властите съобщават за двама души, извадени живи из под развалините.
Земетресение с магнитуд 7 по скалата на Рихтер е разтресло в ранните часове на събота японския остров Кюшу, в същия район, който беше ударен от няколко силни труса в четвъртък вечерта. Това става ясно от данните на Европейския средиземноморски сеизмологичен център.
Близо 200 000 домове са оставени без електричество в Япония.
Японската метеорологична служба обяви, че са издадени предупреждения за опасност от цунами за части от Япония.
Според японската телевизия NHK се очаква вълните да достигнат до 1 метър.
Снимка:www.aljazeera.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика