Генерал Тошево беше домакин на 12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата. Празничната програма включваше туристически поход до лавандулови полета, базар на местни производители и концертна програма.
Дни преди фестивала централната част на града беше преобразена в цветовете на лавандулата. На площад „Бялата лястовица“ бяха поставени традиционните лилави чадъри, превърнали се в символ на празника.

Пред сградата на общинската администрация посетителите имаха възможност да разгледат фотографската изложба „50 нюанса в лилаво“. Експозицията представи кадри на лавандулови полета от община Генерал Тошево и е част от съпътстващата програма на фестивала.
По традиция празничният ден започна с пешеходен преход до лавандулови полета и дестилерия в околностите на града, организиран от Туристическо дружество „Добруджанец“. Тази година участниците имаха възможност да посетят лавандулово поле край село Люляково, за да се снимат сред цъфтящите насаждения.

На площад „Бялата лястовица“ беше организиран лавандулов базар с натурални продукти, сувенири и изделия на местни производители.
Кметът на Генерал Тошево Валентин Димитров отбеляза, че фестивалът вече 12 години е сред най-значимите събития в културния календар на общината. По думите му, въпреки трудностите пред производителите на лавандула и етерично-маслени култури, секторът има потенциал за развитие и общината ще продължи да надгражда фестивала.

Община Генерал Тошево връчи почетни грамоти на Туристическо дружество „Добруджанец“ за приноса му към развитието на фестивала и утвърждаването на туристическите традиции в Добруджа, както и на фамилия Павлови за подкрепата им към празника.

Празничната програма завърши с концерт на „Капитанов брас бенд“ и дует „Ритон“.
Дни преди фестивала централната част на града беше преобразена в цветовете на лавандулата. На площад „Бялата лястовица“ бяха поставени традиционните лилави чадъри, превърнали се в символ на празника.

Пред сградата на общинската администрация посетителите имаха възможност да разгледат фотографската изложба „50 нюанса в лилаво“. Експозицията представи кадри на лавандулови полета от община Генерал Тошево и е част от съпътстващата програма на фестивала.
По традиция празничният ден започна с пешеходен преход до лавандулови полета и дестилерия в околностите на града, организиран от Туристическо дружество „Добруджанец“. Тази година участниците имаха възможност да посетят лавандулово поле край село Люляково, за да се снимат сред цъфтящите насаждения.

На площад „Бялата лястовица“ беше организиран лавандулов базар с натурални продукти, сувенири и изделия на местни производители.
Кметът на Генерал Тошево Валентин Димитров отбеляза, че фестивалът вече 12 години е сред най-значимите събития в културния календар на общината. По думите му, въпреки трудностите пред производителите на лавандула и етерично-маслени култури, секторът има потенциал за развитие и общината ще продължи да надгражда фестивала.

Община Генерал Тошево връчи почетни грамоти на Туристическо дружество „Добруджанец“ за приноса му към развитието на фестивала и утвърждаването на туристическите традиции в Добруджа, както и на фамилия Павлови за подкрепата им към празника.

Празничната програма завърши с концерт на „Капитанов брас бенд“ и дует „Ритон“.
Снимка:Община Генерал Тошево
Източник:БТА














1 USD = BGN
1 GBP = BGN
1 CHF = BGN

