120 иракчани щурмуваха границата и се опитаха да влязат у нас

22.12.2014 г. 10:15:00 ч.
/ ИА Добруджа
120 иракчани щурмуваха границата и се опитаха да влязат у нас
120 иракчани са щурмували граничен пункт „Капъ куле" на границата с Турция при Капитан Андреево и са се опитали да преминат на българска територия, съобщава bTV.

Това е причината границата вчера да е останала затворена повече от 2 часа.

Инцидентът станал към 18:30 часа вчера. Бежанците се опитали да преминат на българска територия и след като не успели да минат през българската бариера, се пръснали по граничния плац. Това принудило турските власти да затворят пункта.

Пристигнала е и жандармерия и след повече от 2 часа претърсване чужденците са били арестувани за нарушаване на обществения ред.

Това е първият случай на масово нахлуване на бежанци на един от най-охраняваните гранични пунктове – външна сухопътна граница на ЕС. От пресцентъра на Гранична полиция съобщават, че нито един от бегълците не е успял да премине на българска територия.


Източник:Народно събрание

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика