13 години от трагедията пред "Индиго"

21.12.2014 г. 09:20:00 ч.
/ ИА Добруджа
13 години от трагедията пред "Индиго"
Днес се навършват 13 години от трагедията пред столичната дискотека "Индиго". В блъсканицата на стълбите на заведението загинаха 7 деца, а 12 пострадаха, след като бяха стъпкани и задушени. Всяка година на мястото на бившата дискотека (на стадион "Юнак") се събират оцелелите от трагедията деца и родители на жертвите, за да си спомнят за загиналите Виктория Миркова, Димитър Андреев, Елена Спандониева, Кристина Кабакчиева, Любомира Захариева, Мадлен Николова и Цветелина Ралчовска.
Охранителите Георги Василев и Анри Силаги бяха осъдени да платят глоба от по 800 лева. Бившият председател на Държавната агенция за младежта и спорта Цвятко Барчовски получи 3 месеца затвор с тригодишен изпитателен срок и глоба от 1500 лева, а управителят на дискотеката Ангел Николов - глоба от 3000 лева.


Коментирайте
Подобни новини
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента



Яндекс.Метрика