15-годишен мигрант уби млада служителка на бежански център в Швеция

26.01.2016 г. 09:09:05 ч.
/
15-годишен мигрант уби млада служителка на бежански център в Швеция
Млада служителка в център за кандидати за убежище е била намушкана от мигрант в Швеция. Тя е починала от раните си в болница, съобщи Би Би Си. Министър-председателят Стефан Льовен определи случилото се като "ужасно престъпление". Той посети центъра в град Мьолндал, близо до Гьотеборг часове след убийството. Заподозреният е 15-годишен кандидат за убежище. Той е арестуван за убийството на 22-годишната служителка. Льовен каза, че много шведи се страхуват, че това може да се случи отново. "Вярвам, че има много хора в Швеция, които се притесняват, че може да има повече такива случаи, когато Швеция приема толкова много деца и младежи, които идват сами, за да търсят убежище", каза той.  В центъра са настанени младежи между 14 и 17 г.  Швеция прие повече от 150 000 кандидати за убежище миналата година и, заедно с Германия, е основна дестинация за бежанците и другите мигранти, които влизат в ЕС нелегално.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика