16 щата подадоха иск срещу извънредното положение, въведено от Тръмп

19.02.2019 г. 10:26:52 ч.
/
16 щата подадоха иск срещу извънредното положение, въведено от Тръмп
Шестнадесет американски щата днес подадоха иск, с който оспорват въведеното от президента Доналд Тръмп национално извънредно положение, предаде CNN. Искът беше внесен в Окръжния съд на Северния окръг в щата Калифорния от юридически екип, начело с главния прокурор на Калифорния Ксавие Бесера.Ние ще се опитаме да спрем опита на президента да наруши конституцията, разделението на властите, да открадне пари от американците и от щатите", коментира Бесера.  Към иска на щата Калифорния се присъединиха и щатите Колорадо, Кънектикът, Делауер, Хавай, Илинойс, Мейн, Мериленд, Мичиган, Минесота, Невада, Ню Джърси, Ню Мексико, Ню Йорк, Орегон и Вирджиния. От своя страна Камарата на представителите на американския Конгрес обяви, че ще разследва дали въведеното от президента извънредно положение е законно.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика