178 страни се обединяват в Часа на Земята

19.03.2016 г. 09:40:25 ч.
/ ИА Добруджа
178 страни се обединяват в Часа на Земята
Днес 178 държави, сред които и България, се включват в Часа на Земята – световна инициатива, посветена на грижата за родната ни планета.      

У нас часът ще бъде отбелязн 20:30 до 21,30 ч.

През тази година Часът на Земята ще обиколи света с апел за спешни действия срещу промените в климата. Празникът за природата, организиран от WWF, се провежда за десета поредна година.

Три месеца след глобалното споразумение за климата, постигнато от световните лидери в Париж, днес  милиони хора отново призовават  правителствата да "променят изменението на климата".

WWF приканва всеки да се присъедини към апела за климата през социалните мрежи. Моментът е важен, защото ред правителствени ръководители показват, че вече са склонни да правят компромис и отстъпки спрямо договорените цели на споразумението от Париж - да се ограничи средната температура на глобалното затопляне до под 2 градуса по Целзий, посочват от екологичната организация.

Българските потребители могат да използват хаштаг #ЧасътНаЗемята, за да достигне посланието им до повече хора. Хората с грижа за природата са поканени да пуснат свое видео, текстово или визуално обръщение в социалните мрежи, с което да допълнят посланието си.

Светлините на традиционно представителни сгради и световни културни паметници като Айфеловата кула, Тадж Махал и операта в Сидни ще бъдат изгасени символично за един час. Българските институции също подкрепят Часа на Земята – фасадното осветление на Народното събрание, Президентството, храм-паметника „Александър Невски“ и на много други учреждения и бизнес сгради ще бъде притъмнено.

До момента над 90 български общини са потвърдили, че ще се включат в  Часа на Земята и ще изключат осветлението на значими обекти в централната част на населените места.
Снимка:www.manager.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Шефът на Скотланд Ярд предупреди, че британските евреи са изправени пред невиждано ниво на заплаха
Шефът на Скотланд Ярд предупреди, че британските евреи са изправени пред невиждано ниво на заплаха
Отваряне на Ормузкия проток не значи автоматично връщане на нормалността, каза британският лидер
Отваряне на Ормузкия проток не значи автоматично връщане на нормалността, каза британският лидер
Гърция залови около 500 кг канабис, скрит в камион, задържан е българин
Гърция залови около 500 кг канабис, скрит в камион, задържан е българин
Търговското споразумение “ЕС – Меркосур” влезе в сила
Търговското споразумение “ЕС – Меркосур” влезе в сила



Яндекс.Метрика