Начало >Добруджа >Криминални

19-годишен, с отнета книжка, задигнал кола от добричко село

13.09.2022 г. 11:32:00 ч.
/
19-годишен, с отнета книжка, задигнал кола от добричко село
19-годишен с отнета шофьорска книжка, е задигнал лек автомобил от село Методиево, като при задържането му е установена употребата на алкохол, съобщават от ОД на МВР. Снощи, около 22:00 часа през ЕЕН 112 е получено съобщение за извършено противозаконно отнемане на лек автомобил „Фолксваген“, паркиран пред частен дом в с. Методиево. От незабавно предприетите действия от служители на Второ РУ МВР Добрич, по пътя Добрич – Силистра, в района на с. Златия, автомобилът, обект на посегателството, е бил спрян. Установен е извършителят на деянието - мъж на 19 години. При извършената справка в информационните масиви на МВР е установено, че той е неправоспособен, тъй като е с отнето СУМПС за употреба на алкохол с връчено наказателно постановление от октомври месец 2021 г. При извършената проверка за употреба на алкохол с техническо средство, цифровата индикация отчита наличието на 1,62 промила.
От колата няма извършена кражба или нанесени материални щети. Работата по случая продължава в условията на бързо полицейско производство.

Коментирайте
Подобни новини
Задържаха 33-годишен мъж при акция срещу наркотиците в Добрич
Задържаха 33-годишен мъж при акция срещу наркотиците в Добрич
Трима  задържани за притежание на наркотици в Добрич за денонощие
Трима задържани за притежание на наркотици в Добрич за денонощие
С фрактури, но без опасност за живота е жената, блъсната от автобус в Добрич
С фрактури, но без опасност за живота е жената, блъсната от автобус в Добрич
Мотоциклетист е пострадал при катастрофа по пътя между Каварна и Балчик
Мотоциклетист е пострадал при катастрофа по пътя между Каварна и Балчик



Яндекс.Метрика