Начало >Добруджа >Регионални

2,5 пъти повече дърва предостави СИДП на населението сравнение с миналата година

21.12.2022 г. 08:42:20 ч.
/
2,5 пъти повече дърва предостави СИДП на населението сравнение с миналата година
44 000 домакинства от Североизтока вече се отопляват с дърва добити от горските и ловни стопанства към СИДП. 250 000 кубически метра са предоставили на населението териториалните поделения, като 8 000 от тях са добити на корен.
12 408 кубика за населението са добили в ДГС-Генерал Тошево, които са стигнали до 2886 човека, ДГС-Добрич – 19 978 кубика за 3519 семейства, ДЛС-Балчик – 19 978 кубически метра за 2496 домакинства и ДЛС-Тервел – 4 216 кубика за 854 желаещи да се отопляват с дърва.
Очаква се през следващите дни да бъдат добити и доставени на желаещите още над 4 000 пространствени кубически метра дърва за огрев. 

Коментирайте
Подобни новини
Ден на отворени врати днес на Шабленския фар
Ден на отворени врати днес на Шабленския фар
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Завърши основният ремонт на 32 улици и участъци от улици в 24 села от община Добричка
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“



Яндекс.Метрика