Начало >Добруджа >Общество

24 нови заразени с КОВИД -19

19.05.2020 г. 08:07:42 ч.
/
24 нови  заразени с КОВИД -19
Нови 24 случая на коронавирус са установени през вчерашния ден. Изследвани са 874 проби. С новите случаи общия брой на засегнатите от коронавирус у нас стават 2259, а увеличението е 1.1%.

От новите случаи 10 са приети в болница. 5 са активните области, като най-много случаи са от София - 16, Ямбол - 4, Сливен 2.

Към момента 299 пациенти се намират в болница за лечение, а 36 са интубирани.

Няма новоустановени заразени деца през вчерашния ден - те остават 133 или 5.8%.

Починали са двама души - мъж на 79 в болница "Света Анна" в София и 93-годишна жена в Лом, тя от дома за стари хора в Кула. Смъртните случаи 73 мъже, 39 жени, а средната възраст е 66.5 години.

Вчера още две медицински лица са установени като заразени - лекар от София и медицинска сестра в Ямбол. Общият брой медицински лица с коронавирус са 242. Броят не е малък, но е напълно съпоставима с другите страни, коментира Ангел Кунчев. Той посочи, че средният процент в Европа е 13, като в Германия той е 6, а във Финландия - 29. Не може на 100% да се избегне този ефект. При лекуване на пациенти няма начин да не се създава риск за заразяване, посочи Ангел Кунчев.

646 са излекуваните българи до този момент, след като вчера са обявени като такива нови 34 случая. Това е 28.65%, а средната възраст е 47.9.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 12 август
Времето на 12 август
Нарушено водоподаване в Добрич и девет села на 13 август заради липса на ток на ПС "Оброчище"
Нарушено водоподаване в Добрич и девет села на 13 август заради липса на ток на ПС "Оброчище"
ОД МВР - Добрич с акция за безопасността на децата през ваканцията
ОД МВР - Добрич с акция за безопасността на децата през ваканцията
БАБХ предупреждава: Не водете живи овце и кози на религиозни прояви за Голяма Богородица
БАБХ предупреждава: Не водете живи овце и кози на религиозни прояви за Голяма Богородица



Яндекс.Метрика