27 бежанци е приела Япония за 2015 година

23.01.2016 г. 16:14:07 ч.
/ ИА Добруджа
27 бежанци е приела Япония за 2015 година
Само 27 бежанци е приела Япония миналата година, а е отхвърлила почти всички молби. Това съобщават японските власти в събота, докато правозащитните групи призоваха правителството да приеме повече хора, пише BBC.

Министерството на правосъдието е получило 7586 молби за предоставяне на убежище. Сравнението на цифрите означава, че повече от 99% от молбите са отхвърлени.

От хилядите, поискали убежище, само петима са сирийци, като на трима от тях е разрешено да останат в Страната на изгряващото слънце.

Според министерството, броят на бежанците, приети миналата година, е скочил в сравнение с 2014, когато са приети 11 души при 5000 подадени молби, и 2013, когато са приети само шест.

Правозащитници в продължение на много години обръщат внимание на изключително строгата процедура на миграционните власти в Япония и налошите условия в центровете за мигранти.

По данни на агенцията на ООН по делата на бежанците, в Япония е дадено убежище едва на 2419 бежанци, в САЩ на около 267 хиляди, в Турция – на 1.8 милиона.
Снимка:static1.uk.businessinsider.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика